poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Witam świątecznie





A o to moje dzieła niedawno postawione aż 3 sztuki

środa, 20 kwietnia 2011

Moja antenka a nawet dwie ;)

a tutaj zagadka (dla Roberta) co to za antenka ?


wtorek, 12 kwietnia 2011

niebieski





Tak Was słucham w pracy :)

poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Dzisiaj Dzień Radia - 11 Kwietnia



Radio służyło początkowo do przekazywania znaków alfabetu Morse'a, a dopiero później dźwięku.
Słowo radio ma obecnie kilka znaczeń, z których najczęściej spotykane, to:
- radiofonia, czyli system rozpowszechniania drogą radiową publicznie dostępnych audycji
- radio jako instytucja opracowująca i nadająca własny program radiowy, która dysponuje własnym studiem, aparaturą do rejestracji i obróbki dźwięku oraz nadajnikiem
- radioodbiornik, czyli urządzenie umożliwiające odbiór i odsłuchiwanie audycji radiowych
- radiostacja, radiotelefon, czyli urządzenie służące do prowadzenia łączności radiowej, jak np. zdobywające ponownie popularność CB Radio.




Na świecie pierwsza regularna stacja radiofoniczna zaczęła nadawać 2 listopada 1920 r. w Pittsburghu (USA). W Europie pierwsze odezwało się radio w Moskwie, co nastąpiło 22 marca 1922 r. Rozwój radiofonii w Polsce był opóźniony w stosunku do innych krajów europejskich, gdyż lata dwudzieste XX w. były dla Polski czasem odbudowy struktur państwowych i gospodarki po okresie zaborów i wojny.



Zanim 18 kwietnia 1926 r. powstała polska radiofonia, wcześniej, bo 4 listopada 1918 r. przejęta od zaborców wojskowa stacja radiotelegraficzna w Krakowie nadała pierwsze radiogramy w języku polskim. 19 listopada 1918 r. nastąpiło też przejęcie stacji warszawskiej, która mieściła się w Cytadeli. To stąd drogą radiową przesłano komunikat do Paryża, oznajmiający powstanie niepodległego państwa polskiego. 6 stycznia 1919 r. nastąpiło przejęcie stacji w Poznaniu, która prowadziła korespondencję z zagranicą. Wszystkie wspomniane radiostacje pracowały na falach długich, komunikując się wyłącznie za pomocą telegrafii.
10 sierpnia 1921 r. rozpoczęła w Polsce działalność cywilna służba radiokomunikacyjna, a w 1923 r. w Warszawie przy ul. Narbutta 29 powstało Polskie Towarzystwo Radiotechniczne, które odpowiadało za wytwarzanie odbiorników i podzespołów radiowych. Co ciekawe, zanim w Polsce pojawiły się pierwsze stacje nadawcze, polscy konstruktorzy budowali już odbiorniki radiowe. Do najbardziej znanych należał inż. Stefan Janczarski, który opracował tani, jednolampowy odbiornik, który był później produkowany przez Polskie Zakłady Radiotechniczne w Warszawie.


Na podstawie:
http://www.portel.pl/

niedziela, 10 kwietnia 2011

Wspomnień czar ;)

Natchniony nocno-poranną pogaduchą z Krzychem na temat "karawaningu" i sposobami spędzania wolnego czasu zamieszczam parę zdjęć z naszych wyjazdów


"Obozowisko" ogólnie

wyprawa do lasu po drzewo


test kibelka (w trakcie budowy)

widok z przyczepki

jedzonko
i to tak na szybko było by tyle.Oczywiście bez prądu (nie licząc paru akumulatorów)i bez ludzi w pobliżu ale za to nad samym jeziorem z lisami , sarnami , bocianami wchodzącymi do przyczepy i nie wiadomo z czym jeszcze co łazi po nocy i wciągu dnia a nie dało nam się zauważyć albo teraz nie pamiętam.


sobota, 9 kwietnia 2011

piątek, 1 kwietnia 2011

Prima Aprilis

Taki żarcik :)

UWAGA.
Jak zauważyliście nie ma mnie ostatnio na CB 39 FM. Przyczyna nie jest prosta ale efekt taki że Agencja URTiP skonfiskowała wszystkie moje nadajniki to znaczy: Danite, Icoma, Taylora i 18. Nawet ręczniaka na 2 m.

Puki co milczę na radio - ale mam podstawy, że posiadałem sprzęt nieumyślnie i dostane karę, możne wyrok w zawiasach.

Jakby co piszcie! Internet mam.

Trzymajcie kciuki za mnie. Przekażcie to info na 39 FM bo puki co ja nie mogę.

Makson